Sıkça Sorulan Sorular

Obesimed ® kimler içindir?

Obesimed ® orta ve aşırı düzeyde fazla kilolu kişilerin tedavisi için geliştirilmiştir. Obesimed ® fazla kilolarından şikayetçi olan veya kilo vermek isteyen herkes içindir.
Çabuk acıktığınız ve tatlılardan veya lezzetli aperitiflerden kaçamadığınız için aynı kiloyu korumakta güçlük mü çekiyorsunuz? Obesimed ® önemli miktarlarda kilo vermenize ve dengeli yeme alışkanlıkları kazanmanıza yardımcı olabilir. Obesimed ® 10 yaşın altındaki çocuklar veya BKİ’si 19′un altında olan kişiler için önerilmemektedir.

Obesimed ® nasıl yararlı oluyor?
Obesimed ® kapsülündeki etkin madde büyük miktarlarda suyu emerek bu sayede mideyi dolduran doğal bir madde oluşturan bitkisel bir liftir. Bu durum, yemek sırasında ve sonraki süre boyunca tokluğa destek olan bir doymuşluk hissi yaratır. Obesimed ® akışkan bir sarı yapı oluşturarak besinlerin mideden çıkma hızını düşürür. Midede tokluk hissini artırır. Otomatik olarak daha az yemeye başlarsınız, bu da daha dengeli yeme alışkanlıkları kazanmanızı sağlar. Son olarak, Obesimed ® bağırsaklarınızı rahatlatır.

Obesimed ®, etkililiği Avrupa Tıbbi Cihaz Yönetmeliği’ne (2007/47/EEC numaralı değişiklik tebliği ile revize edilmiş Meddev 93/42/EEC) göre kanıtlanmış IIa sınıfı bir tıbbi cihazdır.

Obesimed ® güvenli midir?
Obesimed ® kapsamlı risk analizlerine tabi tutulmuştur. Bu analizler, Obesimed ®’in kullanma talimatlarına uygun kullanıldığında güvenli olduğunu göstermiştir. Etkin şekilde yararlı olması için iki kapsüllük her bir Obesimed ® dozuyla birlikte iki büyük bardak su (yaklaşık 500 ml) içilmesi önemlidir.
Obesimed ® alerji yapan maddeler içeriyor mu?
Obesimed ® bitkisel bir üründür ve içeriğinde laktoz, gluten, balık veya sert kabuklu yemişler bulunmamaktadır.

Vejetaryensem Obesimed ® kullanabilir miyim?

Evet, Obesimed ® içeriğinde yalnızca bitkisel maddeler vardır ve bu nedenle vejetaryenler için uygundur.

Sağlık sigortası Obesimed ® ücretini karşılıyor mu?

Obesimed ® büyük eczanelerden ve sağlık gereçleri satan yerlerden temin edilebilen bir tıbbi cihazdır. Bu nedenle reçete gerekli değildir. Yani, sağlık sigortası kurumu standart olarak geri ödemesini yapmaz. Alternatif tedaviler için ek sigortanız varsa, bu ürünün maliyetlerini karşılayıp karşılayamayacağını sağlık sigortacınıza sorabilirsiniz.

Obesimed ®’in Fiyatı nedir?

Fiyatlar için sipariş ver kısmından bize ulaşabilirsiniz.

Obesimed ® ile ne kadar kilo verilir?

Obesimed ® daha az yemenize yardımcı olur. Daha hızlı doyarsınız ve o kadar çabuk acıkmazsınız. Bu durum daha az yemenizi kolaylaştırır. “Gerçekten dikkatli” olmanız, bir diyeti takip etmeniz ve atıştırmalara karşı direnmeniz daha kolay olacaktır. Baştan çıkaracak birçok yiyeceğe, dolu mideyle karşı koymanız çok daha kolay olur.

Obesimed ® daha az yemenize yardımcı olan bir tıbbi cihazdır ancak kilo vermenin nihai sonucu ve buna ne kadar sürede ulaştığınız, kısmen aynı anda yapılan ve tercihen yeterli düzeydeki bir egzersizin eşlik ettiği düşük kalori diyeti veya kalori kontrollü bir diyet vasıtasıyla belirlenir.

Çeşitli klinik çalışmalarda Obesimed ® kullanmanın kilo vermeye neden olduğu gösterilmiştir; bu çalışmalar, Obesimed ® kalori kontrollü bir diyetle birlikte kullanıldığında, yalnızca Obesimed ® kullanıldığı duruma göre etkinin daha büyük olduğunu göstermiştir.

Obesimed ®’i diğer ilaçlarla birlikte kullanabilir miyim?

Obesimed ®’deki etkin maddenin hiçbir farmakolojik etkisi yoktur ve vücut tarafından emilmez veya sindirilmez.

Araştırmalar Obesimed ®’in kan şekeri düzeyini düşürdüğünü göstermiştir. Benzer bir hipoglisemik (kan şekerini düşürücü) etkiye sahip diğer gıda takviyeleriyle/ilaçlarla birlikte kullanılması bu nedenle önerilmez. İlaçlarınızın kullanma talimatlarında aldığınız ilacın kan şekeri seviyesini düşürüp düşürmeyeceği belirtilir. Kuşku duyuyorsanız doktorunuza veya eczacınıza danışın.

Ağızdan alınan tüm ilaçlar Obesimed ® kullanmazdan bir saat önce veya kullandıktan dört saat sonra alınmalıdır.

[/one_half]

Diyabetliler Obesimed ® kullanabilir mi?
Evet, diyabet hastaları Obesimed ® kullanabilir ancak Obesimed ® kullanırken kan şekeri seviyenizi düzenli olarak kontrol etmenizi ve gerekirse ilaç dozunu ayarlamanızı ve mümkünse de ihtiyaç olduğunda bunu doktorunuza/diyabet uzmanınıza danışarak yapmanızı öneririz.
Klinik çalışmalarla, Obesimed ®’in kan şekeri seviyelerinde düşmeye neden olabileceği ve Obesimed ®’in kanın glisemik durumunu iyileştirebileceği gösterilmiştir. Tip 2 diyabetli hastalarda yapılan araştırmalar, Obesimed ® kullanmanın tedavi yönteminin tamamlayıcısı olabileceğini göstermiştir. Bu ürünü kullanmak kolesterol seviyesini düşürür ve hiperlipidemik (yüksek kolesterol ve/veya trigliserit içeriği) tip 2 diyabet hastalarında kanın glisemik durumunu iyileştirir.

Mide kelepçesi olan veya midesi küçültülmüş hastalarda Obesimed ® kullanılabilir mi?
En iyi etkiyi elde etmek için yemeklerden bir saat önce iki bardak (250 ml) suyla birlikte günde üç defa ikişer kapsül alınması önerilir. Bu miktar, normal mide kapasitesine göredir.

Mide küçültüldükten sonra veya mide kelepçesi takıldığında mide kapasitesinin ne olduğunu bilemeyiz ve bu durumda doktorunuza danışmanızı öneririz.

Obesimed ®’i ayrıca yalnızca akşamları alabilir miyim?
Obesimed ®’in etkisi, ürünün her öğünden önce alınıp gün boyu etkisini sürdürdüğünü gösteren araştırmalara dayalıdır. Önerilen doz, normal mide kapasitesine göredir.

Obesimed ® daha az yemenize yardımcı olur. Daha hızlı doyarsınız ve o kadar çabuk acıkmazsınız. Bu durum daha az yemenizi kolaylaştırır. “Gerçekten dikkatli” olmanız ve bir diyeti takip etmeniz daha kolay olur. Baştan çıkaracak birçok yiyeceğe, dolu mideyle karşı koymanız çok daha kolay olur.

Ayarlanmış dozda Obesimed ® aldığınızda, bu biraz yardımcı olabilir ancak en iyi sonuca bu doza bağlı kalındığında ulaşılır.

Kapsülü açabilir miyim?
Hayır, kapsül asla açılmamalıdır. Kapsül yalnızca bütün olarak yutulduğunda Obesimed ® içindeki etkin madde midede etki göstererek içindeki büyük miktarlardaki suyu emer ve mideyi dolduran doğal bir madde oluşturur. Bu etkin maddenin suyu daha erken şekilde, örneğin boğazda veya yemek borusunda emmesinin yol açabileceği olası boğulma tehlikesine engel olmak için, bu kapsül hatta kesinlikle çok fazla suyla birlikte ve bütün olarak yutulmalıdır.

30 gün kullandıktan sonra neden dört gün kullanmaya ara vermek zorundayım?
Obesimed ® ardışık 30 gün süreyle kullanılabilir. Sonrasında bağırsaklardan temizlenmesi için ilacı kullanmaya dört gün ara verilmesi önerilmektedir. Bunun ardından Obesimed ® bir 30 gün daha kullanılabilir.

Gerektiğinde bu uygulama birkaç kez tekrarlanabilir.

Vitamin preparatlarını kullanmak neden gerekli?
Obesimed ® daha erken şekilde tokluk hissi yaratır ve daha az yemek yeme ihtiyacı hissedersiniz. Vücudunuzun yeterli düzeyde vitamin ve mineraller almasını sağlamak için bu tedavinin iyi bir multivitamin ve mineral preparatı takviyesiyle tamamlanması önerilir.